Агрономія

Після появи сходів ячменю озимого необхідно визначити наявність сходів бур’янів

Після появи сходів ячменю озимого необхідно визначити наявність сходів бур’янів

В осінній період практично з появою сходів рослин ячменю озимого на поверхні ґрунту з’являються сходи озимих і зимуючих видів бур’янів.

На початкових етапах спільної вегетації такі бур’яни ще не становлять гострої конкуренції для рослин культури за чинники життя. Проте осіння вегетація дозволяє таким рослинам істотно зміцніти й набути фазової стійкості (резистентності) до дії гербіцидів, які заплановано застосовувати весною. 

Наприклад, сходи підмаренника чіпкого є достатньо чутливими до дії багатьох гербіцидів восени, проте після формування третього кільця (мутовки) листків такі рослини у посівах знищити стає відносно складно.

Тому після появи сходів рослин ячменю озимого (формування двох листків і більше), традиційно це друга-третя декада жовтня, посіви культури необхідно обстежити і визначити наявність та видовий склад сходів бур’янів, який залежить від специфіки наявного у ґрунті банку їх насіння і системи передпосівного обробітку площі. 

Традиційно присутні сходи кучерявця Софії, сухоребрика високого, підмаренника чіпкого, зірочника середнього, жовтозілля весняного, метлюга звичайного, пушняка канадського, ромашки непахучої та інших видів. 

Відповідно до особливостей забур’янення посівів планують проведення захисних заходів. Насамперед визначають ті гербіциди, що забезпечать надійне контролювання небажаної рослинності у посівах.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!