Пік чисельності стеблового метелика припаде на 2025-ий рік, – науковець
Бавовникова совка наразі стала головним шкідником кукурудзи, витіснивши стеблового метелика на друге місце. Втім, домінування цих шкідників за чисельністю популяції змінюватиметься відповідно до циклу сонячної активності.
Про це розповів Сергій Хаблак, док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group в ході конференції «День Агронома».
За його словами, останніми роками майже по всій Україні стебловий метелик був потенційно небезпечним шкідником кукурудзи. Проте в червні-липні 2019-го, коли він мав розмножуватися, температура була 10°С. Так, цикл його розвитку перервався через погодно-кліматичні умови і в 2020-му році метелика майже не було.
«Втім, зараз його популяція починає зростати, оскільки почався новий цикл сонячної активності, тож я думаю, що десь до 2025-го року настане пік популяції стеблового метелика. Чисельність бавовникової совки поступово зменшиться, а метелик повернеться. Потім, до 2030 року, знову буде змінюватися ця залежність. Наприклад, 2019-2020 роки – це кінець 24-го циклу сонячної активності», – зазначає фахівець.
Відтак, Сергій Хаблак зауважує, що відслідковування циклу сонячної активності може допомогти в прогнозуванні шкодочинності багатьох шкідників.
Нагадаємо, через зміни клімату зросла шкодочинність дротяника на кукурудзі. Як повідомлялося, пошкодженість посівів кукурудзи бавовниковою совкою зростає через недбалість агрономів.