Агрономія

Перезимівля озимих на Вінничині: захист снігу достатній

Перезимівля озимих на Вінничині: захист снігу достатній

Метеорологічні умови другої декади лютого не внесли істотних змін у перезимівлю озимих культур на Вінниччині, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації.

Додаткові результати будуть відомі після відбору та відрощування другого строку, який припадає на 25 лютого.

Середньодобова температура повітря склала -4,4 °С за багаторічної норми -4,6 °С, або на 0,2 °С тепліше. Мінімальні її показники зафіксовані 11 лютого – -10,4 °С, максимальні ‒ 19 лютого – +4 °С. Сума опадів за декаду становила 1,6, з початку місяця ‒ 36,2 мм за багаторічної місячної норми 28,4 мм. Висота снігового покриву різко зменшилась і не перевищує 10-15 см. Сніг ущільнився і наповнився водою. Глибина промерзання ґрунту складає -17 °С, на глибині вузла кущіння температура за декаду – -2,4 °С, 11 лютого – -6 °С.

Захисна дія ущільненого, водянистого снігу від різкого зниження температур істотно зменшилась, однак за існуючої висоти снігового покриву вона на часі є достатньою.

Після відлиги у денні години, яка спостерігалася протягом останніх днів, у понижених місцях рельєфу поля ймовірне утворення льодової кірки.

Окремі господарства приступили до підживлення озимих культур азотними добривами. Дослідження та виробничий досвід показують, що за наявності снігового покриву вище 10 см цей агрозахід проводити недоцільно, навіть на полях, де відсутні схили, оскільки під час стрімкого танення снігу розподіл води неминуче відбудеться у бік понижених місць (блюдець), що призведе до нерівномірного розподілу добрив, розчинених у снігу, в межах поля.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!