Ослабленим посівам кукурудзи загрожують кореневі та стеблові гнилі
У 2017 році з обстежених 68 тис. га кукурудзи в різних ґрунтово-кліматичних зонах України кореневі та стеблові гнилі виявлено на 3,95% площ.
Захворювання поширювалося у періоди сходи – 2-3 пари справжніх листків кукурудзи у вигляді загнивання коренів проростків.
Частіше хвороба виявлялась на посівах ранніх строків сівби. Найбільше поширення хвороби було в господарствах Тернопільської, Полтавської, Київської, Черкаської, Закарпатської областей.
У південних і східних областях поширення хвороби на ранніх фазах розвитку рослин було незначним.
Цього року розвиток кореневих і стеблових гнилей прогнозується в зоні Полісся і північного Лісостепу від помірного до середнього.
У зоні Степу і південного Лісостепу може виникнути незначне ураження за умов вирощування ранньостиглих гібридів кукурудзи в беззмінних посівах та мінімізованого обробітку ґрунту.
Найбільше під загрозою посіви, ослаблені перепадами температур нижче 9-12 °С з короткочасними дощами під час утворення листків, у фазу цвітіння та перед завершенням вегетації.
Також хвороба може уразити посіви за наявності на рослинах механічних пошкоджень, спричинених стебловим (кукурудзяним) метеликом, нематодами, градом, робочими органами машин під час догляду за рослинами.
Крім цього, небезпеку становить порушення технології вирощування культури та внесення надмірних доз азотних добрив.
Додати коментар