Оптимальний показник насичення сівозмін зерновими колосовими – 40%, – науковець
Насичення польових сівозмін основною зерновою культурою – пшеницею озимою наразі перебуває в межах 20-30%. Озимі жито та ячмінь менш вибагливі до попередників, і під ними порівняно невеликі площі. Оптимальний показник насичення сівозмін зерновими колосовими – 40%.
На цьому наголосив директор ННЦ «Інститут землеробства НААН», доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України Микола Ткаченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Тому, за його словами, потрібно забезпечувати оптимальну структуру посівних площ, співвідношення, розміщення й ротацію культур у сівозмінах, які створюють найкращі умови для отримання високих урожаїв з одночасним підвищенням родючості ґрунту та збереження продуктивної вологи.
«Ризики недоотримання врожайності пізніх культур такі самі, як і ризики щодо поганої перезимівлі озимини. Аграрне виробництво загалом ризиковане. Разом із тим із року в рік передбачити негативні явища та погодні аномалії неможливо. Тому агровиробники насамперед повинні у виборі культур покладатися на свій досвід, на можливості виростити ту чи іншу культуру, на технічне забезпечення підприємства, а також на кон’юнктуру ринку. Потрібно розуміти, що є система сівозмін, або планування посівів, залежно від технічного забезпечення, наявності насіння, засобів захисту рослин, добрив та інших чинників»,
– зазначив Микола Ткаченко.
Нагадаємо, одним з інструментів керування погодними ризиками є новий підхід до системи землеробства та сівозмін.