Агрономія

Опті-тіл зменшує операційні витрати у 2,5-3 рази

Опті-тіл зменшує операційні витрати у  2,5-3 рази

Технологія Опті-тіл зменшує операційні витрати у середньому 2,5-3 рази за рахунок скорочення проходів техніки та витрат на паливо. Про це повідомив національний територіальний менеджер в Україні компанії Claydon Анатолій Пензін під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов», що нині триває в Києві.


За словами Анатолія Пензіна, в середньому за цією технологією витрачається палива 18 л/га. Також менші витрати на обслуговування та ремонт.

Обробка за технологією Опті-тіл також сильно скорочує час, спрощує адміністрування. Таким чином сівба проходить в оптимальні строки, скорочується кількість техніки на одиницю площі.

Технологія Опті-тіл передбачає 4 операції: збирання врожаю, з правильним розподілом рослинних решток на максимальну ширину та зрізання на висоті 12 см. Після того полем проходить пружинна борона, яка рівномірно розподіляє солому, закриваючи землю від сонця, обробляє ґрунт на глибину 3 см, провокуючи падалицю та бур’яни. Через 1-2 тижня падалиця проростає, по полю ще раз проходять пружинною бороною, яка вичісує бур’яни та падалицю. Затим йде сівалка.
Анатолій Пензін розповів, що засновник компанії, фермер Джеф Клейдон створив сіялку, щоб мінімізувати витрати на виробництво. Адже зекономити на удобренні, захисті, збиранні та зберіганні врожаю дуже складно. 

Фермер вже мав досвід обробки своїх полів за технологією Ноу-тіл. Але певні моменти його не влаштовували. Джеф Клейдон повернувся до технології, відомої з 1970-их років як Стріп-тіл та вдосконалив її під назвою Опті-тіл.

Винахідник запатентував передню розпушувальну лапу як основний елемент сіялки. Також на перших моделях були прикочувальні колеса, які згодом прибрали майже для всіх замовників.

Доповідач зауважив, що компанія Claydon прагне до того, щоб захистити ґрунт, зберегти його фізичне, хімічне, та біологічне здоров’я. 

За його словами, ситуація з кліматом, скоріше всього, буде погіршуватися. До 2050 року прогнозують ріст населення Землі до 9,7 млрд чоловік. У 2018 році кожна 9-та людина в світі недоїдала. Через це збільшується інтенсивність вирощування сільськогосподарських культур. За останні 20 років площі під вирощуванням сільськогосподарських культур виросли на 16%, удвічі збільшилися площі під зрошенням та майже втричі зросло виробництво продукції.

Через це витікає проблема деградації та ерозії земель.

«Тому основний капітал фермерів – це земля, структура ґрунту», –  наголосив Анатолій Пензін.


Читайте також: Деградація та ерозія ґрунту в Україні частково є наслідком оранки надто великих площ