Агрономія

ООН має намір відновити близько 1 млрд невикористовуваних сільгоспземель

Світові уряди оголосили про спільне відновлення екосистеми, розміри якої прирівнюють до площі Китаю. Реалізувати стратегічну програму планують протягом найближчих десяти років.

Про це повідомляє пресслужба ООН.

Глобальний рух з відтворення і відновлення екосистем очолять Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та Продовольча і сільськогосподарська організація (ФАО). Як заявили представники ООН, ця стратегія має вирішальне значення, особливо в поточній ситуації, коли країни прагнуть вийти з пандемії COVID-19.

Інгер Андерсен, виконавчий директор ЮНЕП, зазначила, що основне завдання бізнесу і фінансового сектору країн полягає в реформуванні операцій і фінансових потоків для відновлення, але ні в якому разі не руйнування навколишнього середовища.

Недавнє дослідження, проведене агентством ООН і партнерами, показало, що до 2030 року інвестиції в природоохоронні рішення повинні збільшитися втричі, щоб протистояти кризам, пов’язаним зі змінами клімату, біорізноманіттям і деградацією земель.

Також в ООН заявили, що нинішні спроби зі збереження здорових екосистем визнані неефективними для запобігання великомасштабному колапсу, для подолання якого потрібне відновлення і введення в обіг близько 1 млрд га землі сільгосппризначення.

За словами генерального директора ФАО Цюй Дун’юй, у міру того, як світ намагається оговтатися від пандемії, здорові екосистеми стають як ніколи важливими.

В умовах зростаючого навантаження на природні ресурси планети, що підриває добробут 3,2 млрд людей, або приблизно 40% світового населення, наявні стратегії вже є неефективними. Якщо не почати вживати заходів вже зараз, ситуація, що склалася, може зменшити на 10% світовий валовий дохід від виробництва сільськогосподарської продукції.

Як зазначили ініціатори програми, відновлення навіть 15% земель від запланованого дозволить зберегти понад 60% видів тварин і комах, які зараз перебувають під загрозою вимирання.