Незначні приморозки у Степу не зашкодили посівам озимих

За даними ДУ «Інститут зернових культур» НААН, у зоні Степу мінімальні значення температури повітря та на поверхні ґрунту не були нижчими за 0,5–2 ℃ морозу. Середньодобові температури повітря становили 3–5 ℃ тепла. Опади не відмічалися. Квітневі та травневі заморозки у зоні Степу спостерігаються майже щороку. Особливої загрози для озимих зернових культур, що знаходяться у розкущеному та добре розвиненому стані вони не несуть.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Обстеження посівів озимих зернових культур, яке проводилося на початку квітня показало, що рослини навіть пізніх та надпізніх строків сівби (15–30 жовтня) знаходилися на завершальних етапах фази кущіння і залежно від попередника налічували в середньому 1,5–2,5 пагони висотою 15–18 см. Стан таких посівів оцінювався переважно як добрий та задовільний.
Пшениця озима оптимальних строків сівби знаходилася в доброму стані. Середня кількість пагонів у рослин залежно від попередників та рівня мінерального живлення налічувалася від 3 до 5 шт., а їх висота становила 20–25 см.
Ярі зернові колосові культури та горох є невибагливими до тепла культурами, тому зниження температури до мінусових позначок для таких посівів небезпеки не несе, особливо, якщо воно мають короткочасний характер.
Нагадаємо, за прогнозом, до збирання цьогоріч очікується близько 900 тис. га ріпаку із посіяних 1,1 млн га.