Агрономія
Головне:
Агрономія

Науковець назвав три чинники для продуктивності кукурудзи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Продуктивність рослин кукурудзи залежить від біологічних особливостей гібридів, умов вирощування та фону живлення. Так, урожайність зерна гібридів за зрошення навіть без внесення добрив була значно вищою, ніж у гібридів абсолютного контролю (без поливу) від 6,33 т/га у гібрида Оржиця до 12,42 т/га у середньопізнього гібрида Гілея.

Про такі результати досліджень повідомила канд. с.-г. наук Інституту зрошуваного землеробства НААН Тетяна Марченко в інтерв’ю журнал The Ukrainian Farmer.

«Результати досліджень показали, що більшою стабільністю у формуванні врожайності, як фактичної, так і потенційної, в умовах зрошення характеризуються гібриди середньостиглої та середньопізньої груп», – зазначила фахівець.

Рівень зниження врожайності, залежно від генотипу, був мінімальним у гібридів з ФАО 380-400. Як пояснила Тетяна Марченко, це свідчить про те, що середньостиглі та середньопізні гібриди кукурудзи в умовах зрошення за стабільністю прояву високої врожайності мають певні переваги над скоростиглими гібридами.

Мінеральні добрива підвищували врожайність гібридів кукурудзи в умовах зрошення на 15,8–74,9%. Слід зазначити, що за внесення розрахункової дози добрив урожайність була дещо вищою, ніж по фону рекомендованої дози N150P90.

Мінеральні добрива підвищували врожайність гібридів кукурудзи в умовах зрошення на від 40,3 до 155,3%. Слід зазначити, що за внесення розрахункової дози добрив урожайність була дещо вищою, ніж по фону рекомендованої дози N150P90.

Рівень зниження врожайності залежно від генотипу був мінімальним у гібридів з ФАО 380–400. Це свідчить про те, що середньостиглі та середньопізні гібриди кукурудзи в умовах зрошення за стабільністю прояву високої врожайності мають певні переваги над скоростиглими гібридами.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!