Агрономія

Науковець назвав три чинники для продуктивності кукурудзи

Продуктивність рослин кукурудзи залежить від біологічних особливостей гібридів, умов вирощування та фону живлення. Так, урожайність зерна гібридів за зрошення навіть без внесення добрив була значно вищою, ніж у гібридів абсолютного контролю (без поливу) від 6,33 т/га у гібрида Оржиця до 12,42 т/га у середньопізнього гібрида Гілея.

Про такі результати досліджень повідомила канд. с.-г. наук Інституту зрошуваного землеробства НААН Тетяна Марченко в інтерв’ю журнал The Ukrainian Farmer.

«Результати досліджень показали, що більшою стабільністю у формуванні врожайності, як фактичної, так і потенційної, в умовах зрошення характеризуються гібриди середньостиглої та середньопізньої груп», – зазначила фахівець.

Рівень зниження врожайності, залежно від генотипу, був мінімальним у гібридів з ФАО 380-400. Як пояснила Тетяна Марченко, це свідчить про те, що середньостиглі та середньопізні гібриди кукурудзи в умовах зрошення за стабільністю прояву високої врожайності мають певні переваги над скоростиглими гібридами.

Мінеральні добрива підвищували врожайність гібридів кукурудзи в умовах зрошення на 15,8–74,9%. Слід зазначити, що за внесення розрахункової дози добрив урожайність була дещо вищою, ніж по фону рекомендованої дози N150P90.

Мінеральні добрива підвищували врожайність гібридів кукурудзи в умовах зрошення на від 40,3 до 155,3%. Слід зазначити, що за внесення розрахункової дози добрив урожайність була дещо вищою, ніж по фону рекомендованої дози N150P90.

Рівень зниження врожайності залежно від генотипу був мінімальним у гібридів з ФАО 380–400. Це свідчить про те, що середньостиглі та середньопізні гібриди кукурудзи в умовах зрошення за стабільністю прояву високої врожайності мають певні переваги над скоростиглими гібридами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!