Навіть в умовах браку вологи можна отримувати стабільні врожаї сільгоспкультур
Останніми роками у степовій зоні України спостерігається підвищення посушливості клімату, що створює проблеми для ведення рослинницької галузі, особливо для виробництва зерна.
Наприклад, унаслідок швидкого зростання температури повітря в ранньовесняний період істотно скоротились оптимальні строки сівби ярого ячменю. Часто відведені під ячмінь площі не можуть бути засіяні вчасно, що призводить до зниження його врожайності.
Згідно з дослідами Інституту зрошуваного землеробства, запізнення із сівбою ярого ячменю на сім днів знижує врожайність на 1,54,4 ц/га, а на 14 днів – на 4,8-8,2 ц/га.
Зміна клімату в бік високих екстремальних температур у літній період змушує українських аграріїв змінювати структуру посів. Сівба більш посухостійких культур, дотримання агротехнології їх вирощування та правильний підбір попередників дозволяє забезпечити високі врожаї зерна навіть в умовах браку вологи.
Секрети отримання стабільних і високих врожаїв сільгоспкультур агрономи успішних господарств розкриють на Всеукраїнській конференції «День Агронома», яку журнал The Ukrainian Farmer проведе 6-7 лютого 2019 року в Києві.
На конференції «День Агронома» обговорюватимуться такі актуальні питання:
– агрономічна майстерність як основа успіху аграрного бізнесу;
– секрети збільшення продуктивності зернових сівозмін;
– успішна підготовка до весняної посівної кампанії;
– особливості весняного догляду за озимими культурами;
– максимальне використання доступної вологи;
– нюанси ведення органічного землеробства;
– як збільшити прибутковість кожного засіяного гектара;
– на чому заробити в 2019 році
та багато інших цікавих тем.
Детальніше про конференцію читайте тут.
Додати коментар