Агрономія

Найкраще перезимовують озимі, що встигли утворити від 3 до 5 пагонів кущіння

Найкраще перезимовують озимі, що встигли утворити від 3 до 5 пагонів кущіння

Взимку найкраще зберігають свої життєві властивості ті рослини озимих зернових, що встигли за період осінньої вегетації утворити від 3 до 5 пагонів кущіння, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У степовій зоні в період зимівлі сільгоспкультур метеорологічні умови досить мінливі за роками: незрідка спостерігається недостатній сніговий покрив або й повне безсніжжя на полях, глибокі відлиги, які змінюють сильні морози.

Особливо згубними є такі умови в роки з посушливим осіннім періодом, коли рослини розпочинають зимівлю слабкими, та низькими температурами взимку, коли вони наближаються до критичної межі вимерзання пшениці озимої.

В такі роки валові збори зерна зменшуються як унаслідок повної загибелі посівів на значних площах, так і через зниження продуктивності рослин, що збереглися, але мають різні ушкодження.

Агроекологічні умови, у які потрапляють рослини пшениці озимої через технології їх вирощування, значно впливають на формування їхньої стійкості до низьких температур. Посіви з добре розкущеними і укоріненими рослинами, що не переросли, менше потерпають від несприятливих умов зимівлі.

У формуванні оптимального функціонального стану рослин велике значення мають як метеорологічні умови під час осінньої вегетації, так і агротехнічні чинники: біологічні особливості сортів, попередники, рівень мінерального живлення, строки сівби, норми висіву насіння.

Нагадаємо, у посівах озимих досі відмічається слабка вегетація рослин. Як повідомлялося, днями прогнозують складні погодні умови та сильні морози.