Агрономія

Найінтенсивніший розвиток стеблового кукурудзяного метелика фіксують у трьох областях

Найінтенсивніший розвиток стеблового кукурудзяного метелика фіксують у трьох областях

У посівах зернової кукурудзи триває розвиток гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, які за чисельністю 1-3 екз. на рослину пошкодили 2-10% рослин та 3-12% качанів (Закарпатська, Івано-Франківська, Черкаська обл.). Дозрівання врожаю та всихання рослин обмежують шкідливість гусениць.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Поряд з цим в південних, східних, центральних, подекуди західних регіонах, качанами кукурудзи живляться гусениці бавовникової совки, які чисельністю 1-6 екз. на рослину пошкодили 3-15% рослин.

З хвороб розвиваються гельмінтоспоріоз, яким охоплено 5-15% рослин (Івано-Франківська, Рівненська, Чернівецька обл.), симптоми ураження пухирчастою сажкою відмічаються у більшості областей на 2-8% рослин, летуча сажка має місце на 1-3% рослин.

На качанах, пошкоджених гусеницями кукурудзяного метелика і бавовникової совки, розвиваються фузаріоз (1-7%), почорніння судинних пучків (6%), подекуди бактеріоз.

Отриманню здорового зерна та збереженню посівних якостей насіння сприятимуть стислі строки збирання, сушіння, уникання механічного травмування зерна, дотримання рекомендованих режимів зберігання.

Раніше повіомлялося, як контролювати чисельність стеблового кукурудзяного метелика.