Агрономія

Найбільш шкодочинні хвороби гороху

Найбільш шкодочинні хвороби гороху

У період вегетації рослини гороху уражуються низкою хвороб, серед яких найбільш поширені та шкодочинні кореневі гнилі, аскохітоз, борошниста роса, сіра гниль, іржа тощо.

Коренева гниль проявляється під час проростання насіння та у вигляді побуріння й загнивання коренів від появи сходів до формування бобів. Згодом рослини гороху жовтіють і в’януть, у них опадають листки – спочатку внизу, а потім цей процес доходить до верхівки.

За сильного ураження рослин борошнистою росою різко знижується на них кількість бобів, насінин, суттєво зменшується маса 1000 насінин.

Хвороба спочатку проявляється на листках нижнього ярусу у вигляді павутинистого нальоту, який дуже швидко вкриває майже всі наземні органи – листки, стебла і боби.

Пероноспороз (несправжня борошниста роса) спричиняє жовтуваті плями на листках, на нижньому боці яких формується сіро-фіолетовий наліт. Подібні симптоми появляються і на бобах. Насіння втрачає блиск, стає зморшкуватим і плоским.

В усіх зонах вирощування гороху поширений аскохітоз, характерною ознакою якого є плямистість на листках, черешках, стеблах і насінні. Уражені молоді боби не розвиваються і часто гинуть. Більш інтенсивному розвитку хвороби сприяють часті дощі та висока вологість повітря.

Біла гниль значно поширюється у вологі роки. Уражує стебла, в основному в прикореневій зоні, рослини в’януть, стебла надламуються.

Також у вологі роки набуває сильного поширення сіра гниль, яка уражає всі надземні органи рослини. У більшості випадків проявляється у період цвітіння, квітки гороху вкриваються густим сірим нальотом і опадають.

На бобах з’являються бурі або буруватозелені загниваючі плями, які вкриваються сірим пушком. Стебла часто надломлюються, листки жовтіють та опадають.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!