На Волині фіксують зростання популяції мишоподібних гризунів
Оптимальні погодні умови впродовж жовтня-листопада та достатня кормова база сприяли зростанню популяції та щільності мишоподібних гризунів на посівах сільськогосподарських угідь на Волині.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
За результатами проведених обстежень, в посівах озимого ріпаку мишоподібні гризуни відмічені з чисельністю 1,7 максимально 3 жилі колонії на гектар. У посівах зернових основний ареал шкідника спостерігається у крайових смугах полів, нараховується від поодиноких жилих нір до 1,5 максимально 3,0 жилі колонії на гектар. На неорних землях та в посівах багаторічних трав осередково чисельність шкідників перевищує рівень ЕПШ.
З огляду на характер розмноження та шкідливість гризунів, потрібно постійно здійснювати обстеження з метою контролю розвитку шкідників. Заходи з контролю щільності популяцій мишоподібних гризунів поділяють на профілактичні й винищувальні.
Найважливішими профілактичними заходами є агротехнічні: дотримання сівозміни, боротьба з бур’янами на полях і в місцях резервацій гризунів (у лісосмугах, узбіччях доріг і ін.), своєчасне й без втрат збирання врожаю, своєчасна та якісна оранка. Усе це позбавляє гризунів кормової бази і надійного сховища. Для захисту складських приміщень, зерносховищ, господарських будівель та приміщень, насамперед, необхідно забезпечити непроникливість у них гризунів і дотримуватись належного санітарного стану.
Якщо ж гризуни з’явились, необхідно вдатись до винищувальних заходів. При економічному порозі шкідливості (ЕПШ) мишоподібних гризунів на зернових та ріпаку – 3,0 на багаторічних травах – 5,0 жилих колоній на гектар слід застосовувати родентициди відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Раніше повідомлялося, як контролювати мишоподібних гризунів в осінній період.