На посівах озимих на Дніпропетровщині утворилася льодова кірка
В останні дні першої декади та на початку другої декади грудня в Дніпропетровській області спостерігались складні погодні умови – зниження температури повітря, мокрий сніг, льодова кірка на посівах, ожеледь та сильні пориви вітру.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Мінімальна температура повітря знижувалась до 3°С морозу, поверхня ґрунту в цей час охолоджувалась до 5ºС морозу, максимальна температура піднімалась до 6ºС тепла. Сума опадів у вигляді дощу та мокрого снігу за звітний період становила 5 мм.
Складні погодні умови, що спостерігались протягом звітного періоду сприяли зменшенню активності мишоподібних гризунів. При обстеженні сільськогосподарських угідь виявлені незначні сліди життєдіяльності шкідників, але збільшення житлових нір та колоній гризунів не спостерігається. Чисельність житлових нір та колоній гризунів залишається на рівні минулої декади.
Гризунами заселено 37% обстежених площ посівів озимої пшениці. Середня чисельність становила 1,4 кол./га з 2,9 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 3 житловими норами.
Шкідники виявлені на 40% обстежених площ посівів озимого ріпаку, середня чисельність – 1,5 кол./га з 2,9 житлової нори, максимально – 4 кол./га з 4 житловими норами.
Як відомо, для розкущених рослин озимих культур льодова кірка не дуже шкодочинна, особливо якщо тривалість утвореної ожеледі буде не довгою. Втім, на посівах зі слаборозвиненими рослинами можливе механічне пошкодження листочків та травмування тканин, що може знизити стійкість до наступних несприятливих чинників, зменшити опірність рослин після відновлення вегетації до збудників хвороб.
Нагадаємо, відлига наразі несе певні загрози для озимих.