Агрономія

На полях ПАЕК перезимували 100% посівів озимих

ПАЕК

На півдні України спостерігається задовільна перезимівля озимих культур. Не зважаючи на те, що в деяких регіонах восени було недостатньо вологи, на полях господарств ТОВ «СП «Південна аграрно-експортна компанія» наразі зазначається гарний вихід рослин із зимового спокою.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Від морозів посіви озимих не постраждали – почуваються нормально. Подекуди вже відбувається відновлення вегетації. Озимі культури на 100% пережили зиму. Тож сподіваємось, що у природі не станеться ніякого колапсу, погодні умови стабілізуються, дозволивши рослинам нормально розвиватись. Це дає підстави сподіватись на гарні результати», – зазначив головний агроном компанії ПАЕК Олег Сивак.

Цього року під озимий клин пшениці в компанії було відведено понад 11 тис. га, ячменю – 7,2 тис. га, ріпаку – 5,9 тис. га.

У ПАЕК заздалегідь подбали про наявність у господарствах необхідної кількості добрив. Завдяки своєчасному рішенню, постачання добрив організували раніше за доступнішими цінами, ніж у зимовий сезон.

«Не дивлячись на кризу та стрімке зростання цін на добрива, ми зуміли вчасно зреагувати та придбати достатню їх кількість, завдяки чому опинились у досить виграшному становищі. Саме тому ми в ПАЕК можемо сподіватись на гарантований врожай і високі показники врожайності», – зауважив директор компанії Валентин Шаповалов.

На сьогодні деякі з господарств ПАЕК вже завершили роботи із внесення добрив. Так, ТОВ «СГВП «Вознесенське», ТОВ «СГВП «Снігурівське», ДП «Південне», ТОВ «СГВП «Таборівське» та ТОВ «СГВП «Березнегувате» в оптимальні строки завершили перший етап підживлення посівів.

На полях з озимою пшеницею вибірково вносили карбамід та аміачну селітру, залежно від стадії розвитку рослин та стану посівів після перезимівлі. По посівах ріпаку внесли сульфат амонію, а ближче до початку вегетації планується внесення аміачної селітри.

Залежно від подальших погодних умов, завдяки достатній кількості добрив спеціалісти компанії здійснюватимуть друге внесення добрив – більше від запланованих норм. Також незабаром з початком потепління у господарствах уже готові вийти в поля для сівби ярих ранніх зернових та зернобобових, зокрема, ячменю та гороху.

Нагадаємо, озимі перебувають у стані неглибокого зимового спокою.