Агрономія

На Поліссі найефективнішим є органо-мінеральне удобрення

На Поліссі найефективнішим є органо-мінеральне удобрення

Багаторічні комплексні дослідження, проведені в умовах Волинського Полісся, показали, що найефективнішою для цього регіону є органо-мінеральна система удобрення.

Зокрема, таке удобрення має позитивний вплив на низку властивостей ґрунту, збереження його родючості, оптимізацію живлення рослин, їх стійкість до несприятливих погодних умов, а також на продуктивність сільськогосподарських культур і показники їх якості.

Щоб підтримати на Поліссі запаси гумусу на вихідному рівні, необхідно в середньому на гектар сівозмінної площі вносити не менше як 9-10 тонн/га якісних органічних добрив, а щоб досягти сталого підвищення гумусу – збільшувати рівень їх унесення до 12-14 тонн/га.

За відсутності в господарстві гною чи гноєвих компостів можна залучати органічну речовину з інших джерел з урахуванням відповідних коефіцієнтів перерахунку.

Поєднання у часі в одному полі гною (двічі за семирічну ротацію) та мінеральних добрив (щорічно) забезпечує додатковий ефект (саме від поєднання) від 2,1 до 5,7 ц/га зернових одиниць, як порівняти з об’єднаним приростом за роздільного (у різних полях) їх застосування.

Найкращим співвідношенням між двома видами добрив є таке, коли на кожну тонну гною у сівозміні застосовується 13-14 кг мінеральних добрив (N + P2O5 + K2O), зокрема 5-6 кг азоту.

Такі системи удобрення не мають обмежень у часі, постійно підвищують родючість ґрунтів і продуктивність сівозмін, екологічно безпечні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!