Агрономія

На півдні України краще використовувати диференційований обробіток ґрунту

На півдні України краще використовувати диференційований обробіток ґрунту

Вибір способу основного обробітку ґрунту залежить від типу ґрунту, потужності орного шару та біологічних особливостей сільськогосподарської культури, що буде вирощуватись.

Також він залежить від того, на яку глибину і який прийом основного обробітку проводився під попередню культуру.

У польових плодозмінних і зернопросапних сівозмінах, за даними наукових установ південного регіону України, кращі результати забезпечують системи диференційованого за способами і глибиною основного обробітку ґрунту.

За таких систем глибокий (28-30, 30-32 см) обробіток з оборотом скиби під просапні культури чергується зі звичайним (20-22 см) і мілким (12-16 см) основним обробітком під ранні ярі зернові культури та сівбою у необроблений ґрунт.

За глибокого обробітку ґрунту з оборотом скиби культури найповніше використовують різницю верхньої і нижньої частини орного шару для підвищення його ефективної родючості.

Обробіток без обороту скиби як глибокий, так і мілкий та поверхневий сприяє збільшенню забур’яненості посівів, погіршенню водно-фізичних властивостей, біологічної активності, поживного режиму, що в свою чергу призводить до зниження урожайності цих культур і якості продукції.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!