Агрономія

На падалиці озимої пшениці розвиваються шкідники

На падалиці озимої пшениці розвиваються шкідники

У Запорізькій, Одеській, Полтавській, Херсонській областях на падалиці озимої пшениці відмічається вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці за чисельності 0,2-2 екз. на кв. м. При випаданні помірних опадів ймовірне збільшення чисельності та ареалу заселення шкідником.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Під час сівби озимих зернових культур, по стерньовим попередникам, збереження сходів від хлібного туруна, гусениць підгризаючих совок, личинок ґрунтоживучих шкідників, які можуть спричинити зрідження рослин, досягається передпосівною обробкою насіння дозволеними пестицидами.

Також на сходах падалиці зернових культур у Запорізькій, Одеській, Херсонській, Чернігівській областях розвиваються хлібні смугасті блішки, шведські, гессенська, інші злакові мухи.

В Одеській області триває заселення гусеницями озимої совки ІІ покоління. Шкідником заселено 5% площі, середня чисельність 0,5-1,0 екз. на кв.м. Віковий стан гусениць: І – 90%, ІІ – 10%.

З появою сходів озимих зернових вищезазначені шкідники завдаватимуть шкоди посівам, за достатніх теплої та вологої погоди можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.

Раніше тонкощами вирощування пшениці вітчизняної й іноземної селекції поділилися в KSG Agro.