На кукурудзу припадає 74% сировини для виробництва крохмалю
Одним із головних напрямів використання зерна кукурудзи є виробництво крохмалю.
У світовому виробництві цього продукту зерно кукурудзи становить близько 74% сировини, тоді як у країнах Європи всього 28,12%.
Створені в останні роки гібриди кукурудзи мають у зерні 72-74% крохмалю.
Виходячи з даних останніх досліджень Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН, перспективними є роботи зі створення сортів і гібридів крохмалистого та воскоподібного підвидів кукурудзи, у зерен яких ендосперм більш борошнистий, ніж в інших підвидів кукурудзи.
З кукурудзяного крохмалю виробляють понад 500 видів продукції. Для хімічного виробництва використовують натуральний і модифікований крохмаль і продукти його переробки – глюкозу PLA.
Кукурудзяний крохмаль незамінний у виробництві наждачного паперу, електробатарей, вати, шкільної крейди, піротехнічних речовин, порошкових інсектицидів, мастильних речовин, автомобільних фарб.
Він входить до складу аспірину, дитячого харчування, харчового розпушувача, жуйок, а також напівфабрикатів для виготовлення пудингів і тістечок.
Найперспективнішим напрямом використання крохмалю є виробництво полімерів, особливо біологічно утилізованих матеріалів. До них входять вироби для сільського господарства, хірургічні нитки, матеріали для операцій, а також пакувальні матеріали та посуд тощо.
Додати коментар