Агрономія

На Харківщині виявлено розвиток головних шкідників і хвороб сільгоспкультур

На Харківщині виявлено розвиток головних шкідників і хвороб сільгоспкультур

В Харківській області впродовж останнього тижня у посівах озимих зернових колосових Зміївського і Лозівського районів відмічено початок яйцекладки клопа шкідливої черепашки за чисельності 0,1-1 яйцекладок на кв. м.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.
Крім того, в Зміївському, Лозівському та інших районах зростає заселеність озимих зернових колосових культур пшеничним трипсом, злаковими попелицями та п’явицями.
В багатьох районах Харківської області у посівах озимої пшениці триває поширення і розвиток хвороб, а саме: борошнистої роси, септоріозу та кореневих гнилей. В подальшому часті опади та помірні температури сприятимуть поширеності та шкодочинності вище зазначених та інших хвороб.
Сільгосптоваровиробникам рекомендується взяти під постійний контроль фітосанітарний стан посівів озимих та ярих зернових культур і при перевищенні економічного порогу шкідливості клопа шкідливої черепашки (2 і більше личинок клопа шкідливої черепашки на кв.м у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів – 4 – 6, в насіннєвих посівах ячменю – 8 – 10 личинок) вжити заходів щодо проведення своєчасних хімічних обробок дозволеними до використання інсектицидами та фунгіцидами для обмеження поширення комплексу хвороб, дотримуючись регламентів їх застосування та забезпеченням збереження корисної ентомофауни і медоносних бджіл.

Раніше повідомлялося, що дощова погода не сприяє збільшенню чисельності клопа шкідливої черепашки. Також ми писали, що пошкодження зерна клопом шкідливої черепашки знижує його якість.