Агрономія

На Черкащині на посівах озимої пшениці почався літ озимої совки

Осередково на території Черкаської області  на площі багаторічних трав фітосанітари відзначають початок льоту метеликів першого покоління лучного метелика,  на посівах озимої пшениці – озимої совки.

Про це по відомляють у ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Літ  метеликів першого покоління озимої совки і лучного метелика  може тривати до кінця червня (тривалість визначається метеорологічними умовами року). Тому необхідно посилити спостереження за динамікою розвитку шкідників, що дасть змогу уникнути «неочікуваного» знищення гусеницями посівів сільськогосподарських культур.

«Велике значення в обмеженні чисельності метеликів  мають численні комахоїдні птахи, хижаки та паразити, зокрема яйцеїд-трихограма, яку використовують для біологічного методу боротьби», – йдеться в повідомленні.

Випуск  яйцеїда – трихограми  вогнівочної форми проводять  на початку та за масового  відкладання яєць   метеликами. При розтягнутому літі метеликів  здійснюють додатковий випуск паразита в 3-4 прийоми з інтервалом 5-7  діб за сприятливих умов для розвитку трихограми (ГТК 0,9 – 1,2).

Нагадаємо, доведено більшу ефективність місцевої трихограми проти кукурудзяного метелика.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!