Агрономія

Кримські аграрії просять не вивозити зерно з півострова: самим не вистачає

Кримські аграрії просять не вивозити зерно з півострова: самим не вистачає

У Криму є господарства, яким не вистачає зерна, і вони просять заборонити його вивезення з Криму. Про це розповів так званий заступник міністра сільського господарства Криму Андрій Рюмшин під час круглого столу, присвяченому проблемам і перспективам зернового господарства в Криму.

На думку чиновника, сьогодні потрібно намагатися зберегти в Криму якісне зерно для розвитку сільського господарства і потреб регіону, пише «РИА Крым».

«На сьогоднішній день у нас проблема не в реалізації сільгосппродукції, а в тому, що в Криму багато сільгоспвиробників ідуть легким шляхом: виростили, продали та забули. При цьому є господарства, яким, навпаки, не вистачає зерна ‒ вони просять заборонити його вивезення з Криму», ‒ заявив Андрій Рюмшин.

Він зазначив, що дрібні фермери змушені продавати зерно скупникам за демпінговими цінами. «Якби вони (дрібні фермери. ‒ Ред.) скооперувалися і створювали цінову політику, то такої ціни, як зараз, у Криму ніколи б не було, ‒ сказав він. ‒ А коли з Ставрополя, Краснодара, Ростова заїжджають, то вони заздалегідь скуповують весь товар у дрібних фермерів. І люди змушені продавати його через безвихідь: їм ніде зберігати зерно і потрібні швидкі гроші, бо треба це зерно або декларувати, або просто скидати».

Експерт з питань сільського господарства суспільного руху Загальноросійського народного фронту ЗНФ Микола Колісниченко звернув увагу на проблему з насінництвом. «Раніше ми працювали з Одесою, сьогодні доступу, звичайно, немає», ‒ підкреслив він.

Ще одне важливе питання, додав він, ‒ хімічна обробка. «Багато фермерів сьогодні практично не обробляють. Особливо, коли пішли дощі і різні хвороби, ми втратили дуже багато врожаю. Треба до цього готуватися в наступному році», ‒ вважає Микола Колісниченко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!