Агрономія
Головне:
Агрономія

Країни Африки отримають насіння нових стійких до листової совки гібридів кукурудзи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Міжнародний центр поліпшення кукурудзи та пшениці (CIMMYT) розробив нові гібриди кукурудзи, що демонструють багатообіцяючу стійкість до листової кукурудзяної совки, яка спричиняє величезні втрати врожаю у світі, пише AgNews.

Зокрема, листова кукурудзяна совка стала серйозною загрозою для виробництва кукурудзи в Африці і продовжує поширюватися регіоном. Так, за оцінками ФАО, шкідник завдав економічної шкоди, яка становить від $1-3 млрд на всьому африканському континенті, а щорічні втрати врожаю сягають20-40%.

Протягом останніх трьох років CIMMYT інтенсивно працював над виявленням та підтвердженням джерел генетичної стійкості до листової кукурудзяної совки на континенті шляхом скринінгу понад 3500 гібридів у 2018 та 2019 роках у Кенії та Танзанії.

Випробування на толерантність до листової кукурудзяної совки були оцінені в 2020 році для групи з восьми тестових гібридів (чотири ранньостиглих та чотирьох середньостиглих) проти чотирьох широко використовуваних комерційних гібридів.

Під час випробувань кожна рослина була заражена сімома личинками листової кукурудзяної совки через 14 днів після посадки, тоді як пошкодження позакореневого листя оцінювали через 7, 14 та 21 день після зараження. Як показали результати дослідження, насіння може забезпечити значний захист від комах-шкідників без використання пестицидів.

Наразі CIMMYT планує виробляти гібриди в країнах Африки на південь від Сахари, особливо у східній та південній Африці.

«Після національних випробувань продуктивності (NPT), випуску та реєстрації гібридів вони будуть субліцензовані партнерами насіннєвих компаній на безоплатній основі для прискореного поширення насіння на благо сільських господарств», – зазначили в CIMMYT.

Нагадаємо, за оцінками ФАО, втрати кукурудзи через озиму совку можуть сягати 80 млн тонн на рік. Як повідомлялося, у Китаї через листову совку недоотримали близько 11 млн тонн кукурудзи, у Замбії – 15% урожаю.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ