Агрономія

Козлятник східний підвищує молоковіддачу худоби

Козлятник східний підвищує молоковіддачу худоби

Суттєвою проблемою в веденні луківництва на осушуваних торфових ґрунтах є те, що такі високопродуктивні види бобових трав, як конюшина лучна та люцерна у вирощуванні на цих ґрунтах уже на перший чи другий рік випадають із травостою.

Одним з альтернативних видів бобових трав, здатних рости й розвиватись у специфічних умовах осушуваних торфовищ, є козлятник східний, або галега східна.

Це багаторічна бобова культура, яка росте в чистих посівах 10 і більше років. Максимальну продуктивність культура забезпечує на третій рік.

Галега східна дає ранній корм навесні, тому її можна косити одночасно з озимими на зелений корм. Рослини мають високу облиствленість (60-70%), підсохле листя не обпадає.

У разі годівлі козлятником у худоби значно підвищується молоковіддача. Травою, скошеною до початку цвітіння й добре подрібнену, годують як велику рогату худобу, так і свиней.

Оскільки в молодій траві козлятнику високий уміст протеїну, він може замінити концентровані корми й широко використовуватися для відгодівлі свиней ранньою весною, коли інші трави ще не встигають достатньо відрости.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!