Агрономія

«Контінентал» працює над біологізацією та відновленням родючості ґрунту

«Контінентал Фармерз Груп» упроваджує біологізацію виробничих процесів. Особливу увагу компанія приділяє відновленню і збереженню ґрунтів, тому, попри традиційну систему обробітку, працює у напрямку біологізації та відновлення родючості. Щоб поповнити землю органічними речовинами, агрохолдинг використовує сидерати, курячий послід та компост.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Компостування — новий напрямок для «Контінентал Фармерз Груп». Щороку на елеваторах компанії залишається орієнтовно 5–6 тисяч тонн різноманітних відходів, які зазвичай утилізували, витрачаючи додаткові кошти. Відтепер ці відходи переробляють на компост. Щоб зберегти цінні речовини, спеціалісти агрохолдингу працюють над різними схемами заготівлі. До прикладу, якщо відходи містять мало елементів живлення, до них додають торф, фосфоритне борошно, курячий послід», – ідеться в повідомленні.

Під час компостування «Контінентал» використовує також різноманітні комбінації бактерій та грибів. Завдяки їм можна не лише пришвидшити процес приготування компостів, а й провести знезараження сировини від патогенної мікрофлори та мобілізувати важкодоступний фосфор. І хоч об’єм фосфору, який розщеплюють бактерії, відносно невеликий, якщо вносити їх кожного року, можна набагато якісніше використовувати ресурси ґрунту та зменшити кількість внесення мінеральних добрив, — зазначають у компанії.

«Контінентал» ретельно вивчає властивості своїх полів, щоб знати, які компости за агрохімічною характеристикою потрібні ґрунтам — рН-підвищувальні, рН-знижуючі чи з нагромадженням фосфору. Таким чином кожна компостна суміш буде унікальною та адаптованою під потреби конкретного поля. В Компанії кажуть, що з допомогою компосту з різним хімічним складом можна знизити до оптимального рівня pН в карбонатних гуртах і стабілізувати pH в кислих.