Агрономія

Компостування – перспективний спосіб перетворити відходи в добриво

Компостування – перспективний спосіб перетворити відходи в добриво

Одним із найперспективніших способів перероблення органічних відходів є компостування, що дозволяє за короткий строк отримати органічне добриво з високим умістом поживних речовин у доступній для рослин формі.

 

Під час вибору технології компостування обов’язково враховуються витрати на впровадження та рівень складності цієї технології.

 

Низкою досліджень відмічається, що найбільш економічно вигідні технології переробки – це компостування у валках і тунельне компостування.

 

Крім того, виробництво компостів передбачає суттєві часові витрати, скоротити які дозволяє застосування мікробіологічних препаратівдеструкторів грубих органічних речовин.

 

Параметри кінцевого продукту компостування залежать від вихідних умов переробки: наповнювачів і добавок, умов аерації та зволоження, температури тощо.

 

Дослідами з компостування органічних відходів (тирси, листяного опаду, соломи, осадів стічних вод) доведено, що в процесі переробки істотно змінюється хімічний склад вихідних матеріалів: підвищується рН, уміст поживних елементів і вихід гумусових речовин, знижується рухомість важких металів.

 

Встановлено, що компости – це ефективне добриво для підвищення родючості й продуктивності ґрунту шляхом збагачення ґрунтів органічною речовиною та елементами живлення рослин.

 

У країнах Європейського союзу, де цей сектор базується на переробці відходів, понад 50% компостів застосовують у сільському господарстві (з висхідною тенденцією), близько 15% – у ландшафтному дизайні, близько 20% – для виробництва ґрунтосумішей.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!