Агрономія

Комплексні органо-мінеральні добрива дозволяють збільшити врожайність озимого ячменю на 15-44%

Комплексні органо-мінеральні добрива дозволяють збільшити врожайність озимого ячменю на 15-44%

Застосування комплексних органо-мінеральних добрив на основі КАСу та препаратів гумінової природи дозволяє суттєво підвищити врожайність озимого ячменю. 

Про це свідчать дослідження Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського.

Згідно з ними, позакореневі підживлення на тлі основного удобрення в критичні етапи органогенезу ячменю ярого дозволило підвищити врожайність зерна залежно від варіанта досліду до 2,73-3,34 тонн/га. 

За сприятливих погодних умов року врожайність зерна у варіантах досліду зростала на 15-37% проти контролю (2,1 тонн/га). 

У посушливих умовах урожайність, порівнюючи з попереднім роком, була вищою. Так, у варіантах із внесенням комплексних органо-мінеральними добривами вона зростала на 15-40% (2,26 тонн/га). 

Найбільшу врожайність відмічено достатньо зволоженого року, де вона зростала на 15-44% (2,76 тонн/га). 

Довідка 

Комплексні органо-мінеральні добрива на основі КАСу та препаратів гумінової природи мають пролонговану дію завдяки вмісту в них трьох форм азоту – амонійну (9,2-8,9%), нітратну (13,2-12,0%) й амідну (5,6-11,0%), яка швидко проникає через листкову поверхню зернових колосових та інших культур. 

Утворення комплексів азотовмісних сполук із гуміновими кислотами є одним з основних процесів, що впливають на розчинність азоту, його міграційну активність у природному середовищі й доступність рослинам.

Це добрива 4-го класу токсичності, які можна застосовувати для кореневого підживлення, вносячи безпосередньо в ґрунт, чи позакореневого обприскування листків  рослин.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!