Агрономія

Клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить на зернових колосових

Клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить на зернових колосових

Клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить на озимих та ярих зернових колосових культурах.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Повсюди відмічається масове відродження личинок клопа шкідливої черепашки, які за середньої чисельності 0,5-2, максимум 3-6 екз. на кв.м у Дніпропетровській, Запорізькій та Миколаївській областях пошкодили 2-6% рослин на 10-57% обстежених площ.

Личинки здебільшого знаходяться в першому-третьому віках. Осередково в господарствах Кіровоградської області на 6% обстежених посівах озимої пшениці розвиваються та шкодять гусениці звичайної зернової совки (0,6 екз. на кв.м).

Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки доцільно проводити за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 1-2 і більше (у посівах твердих і цінних сортів пшениці), на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на кв.м.

Обприскування варто провести за 10-12 днів до окрилення клопів. Ці обробки ефективно регулюватимуть чисельність супутніх вищевказаних шкідників зернового поля та хлібних жуків і жужелиці, що харчуватимуться на колосі. В разі запізнення з обробкою або не проведення їх існує реальна загроза зниження маси та якості зерна.

Раніше повідомлялося, як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.