Клімат півдня України ідеально підходить для вирощування шафрану
Південь України може стати майданчиком для виробництва шафрану, такі кліматичні умови ідеально підходять крокусу Sativus.
У цьому переконаний підприємець Олег Демченко, який вирощує у селі Любимівка на Херсонщині шафран – найдорожчу спецію у світі, пише Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).
За словами Олега Демченка, великий інтерес до шафрану є у фермерів із Запорізької, Вінницької та Київської областей. Цибулини, які будуть викопані цього року, вже заочно продані, зазначив підприємець.
На його думку, у майбутніх виробників шафрану проблем зі збутом продукції не може бути. Поступово і в Україні зростає культура споживання шафрану. Для експорту ж потрібно хоча б 10 кг висушеної спеції.
Олег Демченко пропонує готову формулу створення шафранового бізнесу. 20 соток землі, 1 тонна цибулин крокусу Sativus – це $7 тис. Зібрати квіти з такої площі під силу двом людям. З 25 квіток можна отримати близько 1 г шафрану. Протягом трьох років розмір шафранового поля збільшується до 1 га на власному посівному матеріалі. З четвертого року з 1 га отримують 10 кг спеції і так протягом п’яти-шести років. Також можна продавати цибулини.
Шафран сприяє виробленню гормону радості – серотоніну, захищає клітини мозку від хвороб, викликаних запаленням, у тому числі від розсіяного склерозу. Сьогодні застосовується для лікування понад 100 захворювань.
Шафран довго зберігається, не втрачаючи своїх корисних властивостей. Так, шафран трирічної витримки цінніший, ніж свіжий.
Довідка
Перші 2 тонни цибулин крокусу Sativus, які прибули в Україну в 2015 році, висадили у Любимівці підприємці Лариса Боден (1,5 тонни) й Олег Демченко (0,5 тонни).
Додати коментар