Агрономія

Клімат півдня України ідеально підходить для вирощування шафрану

Клімат півдня України ідеально підходить для вирощування шафрану

Південь України може стати майданчиком для виробництва шафрану, такі кліматичні умови ідеально підходять крокусу Sativus.

У цьому переконаний підприємець Олег Демченко, який вирощує у селі Любимівка на Херсонщині шафран – найдорожчу спецію у світі, пише Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

За словами Олега Демченка, великий інтерес до шафрану є у фермерів із Запорізької, Вінницької та Київської областей. Цибулини, які будуть викопані цього року, вже заочно продані, зазначив підприємець.

На його думку, у майбутніх виробників шафрану проблем зі збутом продукції не може бути. Поступово і в Україні зростає культура споживання шафрану. Для експорту ж потрібно хоча б 10 кг висушеної спеції.

Олег Демченко пропонує готову формулу створення шафранового бізнесу. 20 соток землі, 1 тонна цибулин крокусу Sativus – це $7 тис. Зібрати квіти з такої площі під силу двом людям. З 25 квіток можна отримати близько 1 г шафрану. Протягом трьох років розмір шафранового поля збільшується до 1 га на власному посівному матеріалі. З четвертого року з 1 га отримують 10 кг спеції і так протягом п’яти-шести років. Також можна продавати цибулини.

Шафран сприяє виробленню гормону радості – серотоніну, захищає клітини мозку від хвороб, викликаних запаленням, у тому числі від розсіяного склерозу. Сьогодні застосовується для лікування понад 100 захворювань.

Шафран довго зберігається, не втрачаючи своїх корисних властивостей. Так, шафран трирічної витримки цінніший, ніж свіжий.

Довідка

Перші 2 тонни цибулин крокусу Sativus, які прибули в Україну в 2015 році, висадили у Любимівці підприємці Лариса Боден (1,5 тонни) й Олег Демченко (0,5 тонни).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!