Агрономія

Калійно-магнієві добрива сприяють підвищенню урожайності культур, – агроном

Калійно-магнієві добрива сприяють підвищенню урожайності культур, – агроном

За нестачі в ґрунті калію у рослин порушується весь азотний обмін, знижується інтенсивність процесів фотосинтезу, що в результаті призводить до зниження її урожайності. Перші симптоми нестачі цього елементу спочатку виникають на нижніх листках. А загальним симптомом є пожовтіння кінчиків і країв листків. Уражена тканина з часом висихає.

Про це AgroTimes розповів головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.

Для забезпечення рослин калієм у господарствах агрогрупи «Агрейн» практикують внесення міндобрив KaliyMag-Agro HUMIC ACTIVE. Вони поєднують у своєму складі досить високу концентрацію калію разом із низкою цінних мікроелементів. Завдяки забезпеченню рослин добривами з вмістом калію підвищується їх морозо- та посухостійкість, а також стійкість до вилягання і захворювань.

«Калійно-магнієві добрива застосовуємо для живлення озимих культур, соняшнику та кукурудзи. Норми внесення – залежно від планової врожайності – в межах від 100 до 200 кг/га. Добрива показали свою ефективність протягом усього вегетаційного періоду рослин. Крім того, результат від внесення підживлення залежить і від пори року. Восени калійними добривами рекомендується підживлювати ґрунти з високим вмістом глини. Через підвищену щільність таких ґрунтів добриво бажано вносити ближче до коріння. Навесні ці добрива корисно обробляти сіроземи й інші легкі ґрунти перед сівбою. Для досягнення кращих результатів варто виконувати підживлення в комплексі з іншими препаратами», – зазначив Славко Станішич.