Агрономія

Інвестиції у вирощування енергетичної верби починають окупатися на шостий-сьомий рік після садіння

Інвестиції у вирощування енергетичної верби  починають окупатися на шостий-сьомий рік після садіння

Основні інвестиції у вирощування енергетичної верби потрібні в перший рік культивування – 1-1,1 тис. євро/га залежно від стану землі. Врожай же можна збирати з однієї плантації протягом 25 років.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор із розвитку «Украгроенерго», керівник Центру вирощування енергетичної верби Севастян Трушевський.

1 га плантації енергетичної верби дає 160-180 кубометрів сировини за трирічного циклу збирання врожаю, що здатні замістити 13,5 тис. кубометрів природного газу. Тріску можна використовувати на теплоелектростанціях і в приватних котельнях.

«За нашими підрахунками, внутрішня норма прибутковості вирощування енергетичної верби становить понад 30%, – зауважив Севастян Трушевський. – Для фермера, в якого є сушарка, це – доволі вигідний варіант, бо таким чином можна забезпечити власні потреби в енергії, а надлишок продавати ТЕЦ або котельні, розташованій по сусідству».

Під час організації такого бізнесу  треба врахувати, що доставка тріски коштує доволі дорого.

«Логістичне плече від поля до котельні чи ТЕЦ в ідеалі має бути до 50 км, – наголосив  він. – Хоча можна витримувати економіку з плечем у 100 км».

Для роботи котельні потужністю 1 МВт протягом півроку потрібно 45-50 га плантації. На котельню потужністю до 5 МВт – 200 га, потужністю близько 25 МВт – 1 тис. га.

1 кубометр тріски – це близько 0,3 тонни за вологості 45-55%, за такої вологості рослина перебуває у стані спокою.

«Утім, за всіх переваг такого виду бізнесу охочих працювати в ньому небагато, – зазначив Севастян Трушевський. – Одна з причин полягає в тому, що вирощування енергетичної верби – це довгі інвестиції. Вкладені кошти починають окупатися під час збирання другого врожаю, тобто на шостий-сьомий рік після садіння. А якщо в рік догляду припуститися помилок у технології вирощування, то добрих урожаїв очікувати не варто».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!