Агрономія

ІМК повертається до своєї традиційної сівозміни

Цього року ІМК повертається до своєї традиційної сівозміни – по 20% соняшнику і пшениці, 60% – кукурудзи.

Про це розповів головний агроном компанії Олександр Гірман в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, таке рішення ґрунтувалось на кількох чинниках: по соняшнику є багато хвороб, пшениця не показує бажаної рентабельності. Хоча є ризики й по кукрудзі – великий вал зерна і потреба в сушінні збільшує витрати на доробку, експорт також може стати проблемою.

«Через брак ресурсів у два минулих сезони доводилось економити на засобах захисту (вносили до 50% страхових гербіцидів) і фосфорно-калійних добривах (замість 120 кг вносили по 50–60 кг). Також 2023 року скоротили внесення азотних добрив, проте це не вплинуло на результат. Хороша погода і запаси фосфору та калію в ґрунті зробили свою справу. Компанія отрмала найкращі врожаї за всі 16 років існування (урожайність пшениці становила 7,1 т/га, кукурудзи – 12,4 т/га). Взагалі, якби не війна і не «обрізані» технології, 2023-й міг би бути в Україні рекордним за врожайністю основних культур», – зазначив Олександр Гірман.

Він також нагадав, що 2022 року більшість полів компаніх, окрім Полтавського кластера, опинились в окупації та оперативному оточенні. Коли ці території Збройні сили України звільнили, компанія продовжила там вирощувати озиму пшеницю, а також посіяли соняшник і кукурудзу.

«Звісно, не всі поля вдалось засіяти через потребу в обстеженні на наявність мін і залишків боєприпасів, і близько 30 тисяч гектарів «прогуляли» сезон. Торік через проблеми з експортом вирішили зменшити частку кукурудзи до 40%, а частки соняшнику і пшениці збільшити до 30% кожну», – розповів фахівець.

Нагадаємо, ярими культурами вже засіяли понад 2 млн га.