Перевага гречки — у безвідходній технології вирощування
Гречка — культура, яка має різностороннє використання і характеризується безвідходною технологією вирощування, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Основний продукт, який виробляють із зерна гречки — крупа-ядриця, вихід якого становить 65-75%. За складом білки зерна гречки повноцінніші, ніж білки злакових, а за поживністю вони не поступаються білкам бобових, легко засвоюються. Навіть за тривалого зберігання харчова якість крупи не знижується, що має значення для створення продовольчих запасів і визначає гречку як стратегічну культуру.
Також з гречки виготовляють борошно, синтезують лікарські препарати, використовують у тваринництві як корм.
Гречка є одним із найкращих медоносів. Приблизно п’яту частину збору меду отримують із гречаних полів.
Лузгу можна використовувати у фармацевтичній промисловості, для наповнення лікувальних матраців і подушок, виготовлення ізоляційних пресованих плит, які здатні вбирати рентгенівські промені, як інкрустаційний матеріал для меблів, виробництва лігніну, а також як паливо. Попіл з лузги і соломи гречки містить 3,2-4,0% оксиду калію, тому його раніше застосовували для отримання поташу та калійних добрив.
Солома гречки містить флавоноїди інтенсивно-червоного кольору, які можна використовувати для виробництва харчового барвника, а після екстракції антоціанів на ній вирощують їстівні гриби.