Агрономія

Фосфор і калій нівелюють негативну дію підвищеного азотного удобрення

Фосфор і калій нівелюють негативну дію підвищеного азотного удобрення

За високого вмісту азоту в ґрунті під час вирощування озимих культур доцільно підвищити дози фосфорних і калійних добрив.

Норми внесення фосфору й калію встановлюють на основі їх потреби на запланований урожай, запасів доступних сполук цих елементів у метровому шарі та з урахуванням коефіцієнтів їх засвоєння з добрив і ґрунту.

Для реалізації можливостей сучасних високопродуктивних сортів пшениці озимої рекомендовано вносити 90-120 кг/га діючої речовини кожного елемента живлення з урахуванням оптимального співвідношення між ними.

Фактична норма внесення добрив залежить від ступеня забезпеченості ґрунту цими елементами, а рівень забезпечення можна оцінити за результатами агрохімічних аналізів поля.

Зазначимо, що позакореневе підживлення, насамперед азотними добривами, є важливим чинником підвищення продуктивності агроценозів озимих зернових культур.

Водночас слід пам’ятати, що внесення добрив позакоренево не спроможне нівелювати негативний вплив недостатнього чи неправильного застосування добрив в основне удобрення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!