Фосфор і калій нівелюють негативну дію підвищеного азотного удобрення
За високого вмісту азоту в ґрунті під час вирощування озимих культур доцільно підвищити дози фосфорних і калійних добрив.
Норми внесення фосфору й калію встановлюють на основі їх потреби на запланований урожай, запасів доступних сполук цих елементів у метровому шарі та з урахуванням коефіцієнтів їх засвоєння з добрив і ґрунту.
Для реалізації можливостей сучасних високопродуктивних сортів пшениці озимої рекомендовано вносити 90-120 кг/га діючої речовини кожного елемента живлення з урахуванням оптимального співвідношення між ними.
Фактична норма внесення добрив залежить від ступеня забезпеченості ґрунту цими елементами, а рівень забезпечення можна оцінити за результатами агрохімічних аналізів поля.
Зазначимо, що позакореневе підживлення, насамперед азотними добривами, є важливим чинником підвищення продуктивності агроценозів озимих зернових культур.
Водночас слід пам’ятати, що внесення добрив позакоренево не спроможне нівелювати негативний вплив недостатнього чи неправильного застосування добрив в основне удобрення.
Додати коментар