Агрономія

Фомоз поширений скрізь, де вирощують буряки

Фомоз поширений скрізь, де вирощують буряки

Фомоз столових буряків є дуже поширеною хворобою, яка присутня скрізь, де вирощують буряки.

Розвитку хвороби сприяє висока вологість повітря (≥70%), часті незначні дощі, ранкові роси, помірна температура повітря (15-20 °С) і загущеність посівів.

Шкодочинність проявляється у зрідженні сходів від коренеїду і ранньому відмиранні листя, особливо за умов спекотного і сухого літа.

Первинне джерело інфекції – уражені рослинні рештки й заражене насіння, де зберігаються пікніди з пікноспорами і перитеції з сумкоспорами гриба-збудника.

Хвороба уражує буряки першого і другого року та має кілька типів прояву: коренеїд сходів, зональна плямистість листків, крапковість пагонів і насіння, суха гниль коренеплодів.

Коренеїд сходів проявляється за висівання зараженого фомозом насіння (за наявності пікнід збудника на оплодні).

Зональна плямистість проявляється на старих нижніх листках у вигляді великих світло-бурих плям із вираженою концентричною зональністю діаметром 0,8-2 см і пікнідами.

На насінниках уражені ділянки стебел і пагонів світлішають, на них формуються пікніди у вигляді чорних крапок. Пікніди утворюються також на оплідді насіння.

На коренеплодах уражуються здебільшого бічні опуклості шийки. Тканини загнивають, стають сухими, трухлявими, на уражених ділянках утворюються пікніди гриба. Такі коренеплоди швидко загнивають.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!