Агрономія

Фіксують незначне ураження озимих грибними хворобами

Фіксують незначне ураження озимих грибними хворобами

Скрізь на 4-32% обстежених площ озимих пшениці, ячменю, жита відмічається ураження 2-10, максимум 14% рослин борошнистою росою та септоріозом (Київська обл.), 2-6% рослин – гельмінтоспоріозом та бурою листковою іржею, 2-7% рослин – кореневими гнилями. 

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

У Львівській та Тернопільській областях снігова пліснява розвивається на 2-15% фізіологічно ослаблених рослинах, особливо у місцях пониженого рельєфу.

Оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування впоперек рядків та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів.

Також для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.

Зокрема, рішення щодо оздоровлення озимої пшениці фунгіцидами варто приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.

Нагадаємо, похолодання стримало розвиток шкідників у посівах озимих. В цілому перезимівля озимих в Україні завершилася задовільно.