Фертигація дозволяє відмовитися від інших методів удобрення
За допомогою фертигації (внесення добрив із поливною водою) можна рівномірно розподілити добрива по полю, запланувати потрібну динаміку видачі елементів живлення згідно з тим, в які періоди який елемент найбільш затребуваний культурою.
Фертигація не потребує великих витрат праці, зайвих проходів техніки по полю, не заважає проведенню інших робіт, але застосовуватися вона може тільки на поливі.
Водночас поки для польових культур (кукурудзи, сої, цукрових буряків) зрошення лишається екзотикою, більшість овочівників у нашій країні, навіть у західних і північних регіонах, масово переходять на полив.
У більшості випадків фертигація дозволяє повністю відмовитися від інших методів застосування добрив. Хоча бувають і винятки.
Наприклад, на дуже бідних щодо фосфору й калію ґрунтах, де потреба внесення цих елементів обчислюється сотнями кілограмів на гектар, доцільним буде основне внесення калійної солі (ще й тому, що присутній в ній хлор значною мірою вимиється зимовими опадами).
Крім того, бувають ґрунти, іони яких можуть пов’язувати деякі елементи живлення, перетворюючи їх на нерозчинні, а значить, недоступні рослині форми.
У таких випадках позакореневі підживлення залишають у технології навіть на полі з добре налагодженою системою фертигації.
Додати коментар