Агрономія

Фахівці спрогнозували розвиток шкідників на сходах озимини

На полях під озимину, на просапних культурах триває літ метеликів ІІ-го покоління озимої совки, відкладання ними яєць. Відродження та живлення гусениць відбувається переважно в допороговій чисельності.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Одеській, Херсонській областях на падалиці озимої пшениці відмічається  вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці, чисельеностю 0,5-2 екз. на кв. м. Відмічено початок спарювання. У разі випадання помірних опадів ймовірне збільшення чисельності та ареалу заселення шкідником.

У разі сівби озимих зернових культур по стерньових попередниках збереження сходів від хлібного туруна, гусениць підгризаючих совок, личинок ґрунтоживучих шкідників, які можуть спричинити зрідження рослин, досягається передпосівною обробкою насіння дозволеними пестицидами.

На сходах падалиці зернових культур у Дніпропетровській, Луганській, Київській, Херсонській областях розвиваються шведські, гессенські, інші злакові мухи, цикадки.

З появою сходів озимих зернових вищезазначені шкідники завдаватимуть шкоди посівам, за достатніх теплої та вологої погоди  можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.

Нагадаємо, сходи озимого ріпаку на Київщині масово заселяють шкідники. А на Житомирщині ввели карантинний режим через небезпечного шкідника.