Ефективною системою підживлення озимих поділилися в «Агрейн»
Підживленню озимих культур в ГК «Агрейн» приділяють велику увагу на різних етапах та в різні періоди. Відтак, у поле виходять навіть узимку для внесення азотних добрив по мерзлоталому ґрунту.
Досвідом підживлення озимих з AgroTimes поділився заступник головного агронома Групи компаній «Агрейн» Тарас Корнієнко.
«Під озимі пшеницю і ріпак даємо сульфат амонію та аміачну селітру або КАС з тіосульфатом. Наступне підживлення пшениці проводимо навесні – по прапорцевому листку плануємо внести КАС або селітру залежно від регіону і рівня вологозабезпечення, якщо у той період складуться сприятливі умови і буде волога»,
– зазначив Тарас Корнієнко.
За його словами, у разі посухи вносити добрива немає сенсу. Тому намагаються основну дозу давати по мерзлоталому, адже погода нині непередбачувана й немає гарантії, що буде змогу провести ще один етап підживлення.
Для забезпечення рослин калієм вносяит добрива каліймаг. Завдяки забезпеченню рослин добривами з вмістом калію підвищується їх морозо- та посухостійкість, а також стійкість до вилягання і захворювань.
«В умовах, коли клімат змінюється, ще більшої ваги набирає фактор родючості ґрунту. Тут працюємо у двох напрямах – органічні добрива і сидерати. Маємо власне тваринництво, тож є можливість застосування органічних добрив. Ми для цього навіть зробили розкидачі для себе. І там, де вносили органіку, не застосовували комплексні добрива (амофос, калій хлористий)»,
– додав фахівець.
Нагадаємо, весняне підживлення озимої пшениці потребує найвищого рівня забезпеченості азотом.