Агрономія

Джмелині сім’ї збільшують урожай садової суниці майже в 1,5 раза

Джмелині сім’ї збільшують урожай садової суниці майже в 1,5 раза

Аграрно-дослідний фонд «Жива країна» разом із партнерами провела свої експерименти щодо визначення ефективності запилення ягід джемелями.

Під час проведення досліджень для кожної культури обрано експериментальні ділянки, де були встановлені джмелині сім’ї на початку цвітіння рослин, пише журнал «Плантатор».

Для порівняння також визначено контрольні ділянки з природним фоном запилювачів, які були повністю аналогічними експериментальній ділянці (за складом ґрунту, агротехнічними прийомами тощо).

З травня по вересень 2017 року разом із підприємством «Агро Фрутіка Бишків» у селі Бишків Львівської області визначали вплив джмелів на врожай полуниць.

На одному гектарі цієї культури працювали 7 джмелиних сімей. У результаті врожай суниці садової сорту Florence збільшився на 42,9%.

Для формування повноцінного плоду суниці садової джміль має відвідати квітку 4-5 разів, тоді як медоносна бджола – не менше 15 разів. Крім того, джмелі літають швидше, тож на запилення однієї квітки їм потрібно найменше часу серед усіх комах-запилювачів.

Джмелі сприяють оптимальному запиленню суниці, тому плоди, що виникли в результаті їх роботи, є більшими та ароматнішими.

Аналогічний дослід був проведений на малині у період із липня по жовтень 2016 року разом із кооперативом «Київський» та ТОВ «Українська ягода».

У результаті ми отримали достовірне збільшення ваги врожаю сорту Himbo-Top на 28,8%, а сорту Брусвяна – на 19%. При цьому на гектарі було розміщено шість джмелиних сімей.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!