Агрономія

Максимальному збереженню вологи сприяє вирівнювання поля з осені, - досвід «Укрлендфармінг»

У компанії «Укрлендфармінг», попри класичний обробіток ґрунту, взяли за правило навесні боронувати не глибше 5 см, а поле вирівнювати з осені, паралельно вносячи добрива.

Про це розповів Віктор Єсипенко, заступник керівника департаменту агровиробничої діяльності групи компаній «Укрлендфармінг» під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

«У кожного свій підхід, свої особливості полів. У когось виходить працювати з оранкою, в когось – із рихленням, але головне – зруйнувати ущільнений шар ґрунту, аби волога за зимовий період опустилася вниз, а у весняний і літній спокійно піднімалася і коренева система могла її використовувати», – зазначив фахівець.

За його словами, сіють у компанії переважно без культивації. Лише якщо є якась проблема, що вимагає культивування, то його здійснюють на мінімальній глибині – 4-5 см.

«Не забуваємо про боронування озимих, вони це дуже люблять, адже часто навесні утворюються кірки. Тож завдяки боронуванню ми знімаємо кірку, рослинам стає доступний кисень і вже наступного дня вони мають набагато кращий вигляд», – зауважив Віктор Єсипенко.

Він також розповів, що у період вегетації можна працювати ротаційними боронами. Головне завдання – переривати капіляри, щоб волога йшла в ґрунт лише шляхом транспірації (випаровування води з поверхні рослин, що відбувається через продихи та кутикулу).