Агрономія

Коли десикація соняшнику дронами найефективніша, – досвід

Десикація соняшнику стала цього року у СТОВ «Агросвіт» вимушеним кроком, адже збирання соняшнику затягнулося, натомість потрібно було звільнити площу під оранку для сівби пшениці, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Ми вже років 6-7 не десикували, – розповів головний агроном підприємства Віталій Войцехівський. – Раніше розпилювали десикант дельтапланами, які працюють нормами 3-4 л/га, адже мали причіпні обприскувачі з кліренсом 50 см – він для соняшнику замалий. Нині маємо самохідні оприскувачі з кліренсом 1,80 м, а соняшник був заввишки 2,10 м. Теж не можна застосувати, бо будуть втрати. Тож цього року вперше застосували ультрамалооб’ємне обприскування дронами – замовили таку послугу в партнерів».

Десикація соняшнику дронами для господарства виявилося цікавим досвідом. За словами агронома, в ультрамалооб’ємному обприскуванні головне – дотримання санітарних норм, тоді переваги дрона перед іншими авіаметодами беззаперечні.

Дрон підіймається над посівами не вище як на 2-3 м і завдяки цьому роботи пропелерів розчин спрямовує чітко вниз, на рослини: головне – працювати в безвітряну погоду, тоді знесення краплі не буде.

«Натомість за малооб’ємного обприскування авіаметодом ризик, що рідину може занести вітром на чужі поля, є значним», – зауважив фахівець.

Нагадаємо, продуктивна десикація соняшнику вимагає обприскувача з достатнім кліренсом.