Десикація кукурудзи сприяє досягненню максимального врожаю, - експерт
Далеко не завжди під час збирання врожаю кукурудзи складаються сприятливі погодні умови. Проведення десикації рослин не тільки дає змогу вчасно зібрати врожай, а й знизити відсоток вологості зерна і відповідно зменшити витрати на сушіння.
Своїм досвідом десикації кукурудзи з AgroTimes поділилися в агрогрупі «Агрейн».
«Як довели останні сезони, затягування зі збиранням кукурудзи може призвести до того, що врожай взагалі залишиться зимувати у полі. Тож цьогоріч оперативно внесли препарати на площах з найвищими показниками вологості для прискорення зменшення вологості зерна на початок збирання. Для десикації застосовуємо препарат на основі калійної солі гліфосату, в цьому році використали додатково препарат Раундап Енерджі. Вологість зерна через 14 днів після застосування препаратів знизилася на 6-7%, що дало змогу вчасно розпочати жнива», – каже головний агроном агрогупи Славко Станішич.
Як зазначив експерт, зазвичай, точкою відліку для початку проведення десикації є початок фізіологічної стиглості зерна, який супроводжується формуванням і утворенням «чорної крапки». Щодо вологості зерна, то вона також може бути в діапазоні 33-36%.
Нагадаємо, цього року в «Агрейн» збирали кукурудзу з урожайністю 10 т/га.