Агрономія

Цьогоріч цукор не квапиться дорожчати

Цьогоріч цукор не квапиться дорожчати

Незважаючи на збільшення собівартості виробництва цукру поточного сезону та реалізацію пілотного проекту Кабміну зі скасування державного регулювання цін на соціально значущі продукти, ціни на цукор зростають повільніше, ніж торік.

«Якщо порівнювати з минулим роком, то бачимо, що приріст оптово-відпускної ціни цього року значно менший, ніж минулоріч, хоча собівартість виробництва зросла. Відтак, в середньому оптово-відпускні ціни у вересні коливалися в межах 12,5–13,6 грн/кг, у жовтні — 12,8–14,1 грн/кг. Приріст в середньому становив 2,6%», — прокоментувала ситуацію Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор».

Щодо роздрібних цін, за даними НАЦУ «Укрцукор», ваговий цукор зріс у ціні в середньому на 5,4% за місяць, фасований — 1,1%. Серед основних причин: подорожчання енергоносіїв і девальвація національної валюти.

«Ціна не може зростати безмежно, оскільки умови диктує ринок, і ми зі свого боку не можемо ставити вище того рівня, який може дозволити споживач. Цьогоріч собівартість виробництва цукру висока, в середньому 10–13 тис. грн/т, тому та ціна, що є сьогодні, більш ніж прийнятна», — коментує Володимир Палієнко, генеральний директор ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані».

З огляду на те, що у світі збільшується дефіцит цукру та спостерігається значне зростання цін через неврожай в основних регіонах-виробниках — Індії та Бразилії — в Україні прогнозується перевиробництво солодкого піску, що стримує стрімке зростання цін і дає шанс наростити експортні можливості вітчизняних виробників.

«Сьогодні ціни на цукор ростуть, і цьому є об’єктивне пояснення: глобально у світі — дефіцит цукру, тому ми оптимістично дивимося на ціни в найближчі кілька кварталів. До літа наступного року ціна на світовому ринку буде досить високою», — прокоментував генеральний директор агрохолдингу «Астарта» Віктор Іванчик в ході конференції для інвесторів.

Станом на 14 листопада в Україні виготовлено 1,4 млн тонн цукру з 9,3 млн тонн цукрових буряків. Сезон розпочали 42 цукрових заводи. Щодоби виробляється 20,6 тис. тонн цукру за середнього виходу 14,88%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!