Агрономія

«CHS Україна» спільно з партнерами профінансує фермерів на 50 млн дол.

«CHS Україна» спільно з партнерами профінансує фермерів на 50 млн дол.

 

Торговий підрозділ американського кооперативу «CHS Україна» має намір виділити у 2017 році 50 млн дол. на програму підтримки агровиробників, заявив гендиректор компанії В’ячеслав Колосвєтов.

«50 млн дол. передбачено на спільний проект з компаніями Syngenta „Галнафтогаз”. Ці гроші будуть виділені навесні», — сказав гендиректор.

За його словами, «Галнафтогаз» та Syngenta надаватимуть фермерам паливо, насіння та засоби захисту рослин (ЗЗР) з відтермінуванням платежу під невеликий відсоток, розплачуватиметься фермер зерном, яке буде експортувати компанія «CHS Україна».

Він уточнив, що у 2018 році «CHS Україна» розраховує спрямувати на цю програму підтримки 100 млн дол.

Згідно з представленими даними, у 2015/16 МР компанія експортувала з України 1,1 млн тонн зерна, а поточного маркетингового року планує збільшити цей показник до 1,5 млн тонн.

В. Колосвєтов заявив, що український підрозділ «CHS Україна» є прибутковим, на ринку України працює з 2008 року, має термінал «Олімпекс» в Одесі, інвестиції у який становили 42 млн дол.

CHS Inc. — одна з найбільших у світі компаній в галузі сільського господарства, яка перебуває під керуванням фермерів, власників ранчо та кооперативів США. провадить діяльність в багатьох галузях, таких як енергетика, вирощування зернових культур і виробництво харчових продуктів, постачання добрив і кормів, реалізація зерна і харчових продуктів, а також надання бізнес-рішень в таких галузях, як страхування, фінанси й керування ризиками. Компанія має у власності нафтопереробні підприємства й трубопроводи, виробляє, реалізує та здійснює дистрибуцію очищеного палива марки Cenex®, мастильних матеріалів, пропану та поновлюваних джерел енергії. Привілейовані акції CHS торгуються на біржі NASDAQ.

Власниками компанії виступають 1,1 тис. кооперативів, 75 тис. виробників і 20 тис. привілейованих акціонерів. Нею керує рада директорів, що складається з 17 фермерів і власників ранчо, яких обирають власники кооперативів і виробничих підприємств.

СНЅ почала роботу у Європі 2007 року. На сьогодні CHS Europe з головним офісом у Женеві та відділеннями в Боснії, Болгарії, Угорщини, Румунії, Росії, Сербії, Іспанії та Україні, а також в Йорданії й Туреччини на Близькому Сході отримує та реалізує зернові та насіння олійних культур із чорноморського та середземноморського регіонів, а також координує глобальне отримання добрив.

Компанія в регіоні має вантажні термінали в містах Гіургіу (Румунія), Орошаза (Угорщина), Брко (Боснія і Герцеговина), на річці Дунай, а також доступ до чорноморських глибоководних портів м. Одеси (Україна) і Констанци (Румунія), до експортних терміналів в Україні та Росії.

CHS Inc. навесні 2009 року повідомила про початок інвестування в спільний із GN Terminals (Одеса) проект зі створення експортного зернового термінала в Україні на узбережжі Чорного моря в районі Одеси потужністю перевалки 2 млн тонн на рік. Тоді уточнювалося, що CHS керуватиме частиною потужностей термінала, включно з транспортною інфраструктурою, через офіс CHS Europe у Женеві (Швейцарія), а також здійснюватиме маркетинг усього зерна.

У листопаді минулого року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалив виділення довгострокового кредиту до 40 млн дол. GN Terminal Enterprises Ltd (Кіпр) — компанії з групи GNT для фінансування розширення потужностей зернового терміналу в порту Одеси.

Проект передбачає як розширення пропускної спроможності термінала, так і потужностей зберігання, і його вартість оцінюється в 69 млн дол. Спочатку, згідно з інформацією ЄБРР, він мав назву Serseris Grain Terminal. Компанія Serseris Holdings Limited (Кіпр) є дочірньою компанією CHS Europe SA.

GNT Olimpex Holding Ltd об’єднує приватних постачальників експедиторських, стивідорних послуг, а також послуг із перевалки навалювальних вантажів. В Україні йому належить ТОВ «Олімпекс Купе Інтернешнл».

Інтерфакс-Украина

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!