Агрономія

Чому популярна в США кормова рослина потрапила в Україні до переліку карантинних бур’янів

На півдні України поширюється Джонсонова трава, або сорго алепське, що популярна в США як кормова рослина. Натомість в нашій державі ця рослина внесена до переліку карантинних бур’янів. На це є дві причини.

Про це AgroTimes розповів старший науковий співробітник Інститут захисту рослин НААН Олександр Іващенко.

По-перше, свіжа молода зелена маса таких рослин містить у собі ціанідові сполуки. Рівень таких отруйних речовин можливо знижувати, тому і відома практика використання таких рослин як кормових

По-друге, рослина має унікальну живучість і конкурентну здатність. Це класичний злак, якому не страшні бур’яни-конкуренти. Його рослини самі здатні успішно заглушити будь-якого зеленого конкурента-сусіда.

У рослин є потужна багаторічна підземна частина, що має кореневища і мичкувату кореневу систему, яка витримує морози до -15 °С у ґрунті й виживає за умов найжорсткішої посухи. Полюбляють такі багаторічні рослини вегетувати на перезволожених ґрунтах.

 «Якщо рослини заселили поле, сад або виноградник, то звільнити площу від їх присутності дуже важко. Такі рослини на певній території дуже агресивні й стають некерованими людиною», – розповів Олександр Іващенко.

Довідка

Джонсонова трава – це багаторічна рослина, що має унікальну здатність до виживання, довговічність, потенціал швидко й ефективно формувати великий обсяг органічної маси з використанням інтенсивного фотосинтезу шляхом С4.

Нагадаємо, хімічні способи боротьби з алепським сорго дієвіші за агротехнічні заходи.