Агрономія

Чому азотне живлення буває неефективним

Чому азотне живлення буває неефективним

Неправильне та неефективне використання азоту пов’язують із його втратами: вимивання нітратної форми, пенетрифікація під дією бактерій і газоподібні втрати.

Також сюди можна зарахувати випаровування аміачної й амідної форм із добрив за неправильного використання, а також і поглинання іонів амонію в глинистих ґрунтах.

Тоді під час зволоження відбувається розширення кристалічної решітки, куди потрапляє амоній, а після висихання він там фіксується й стає недоступним.

Втрати нітратної форми азоту через вимивання відбуваються в разі раннього внесення, коли культура не встигає його сприйняти.

За умов підвищених температур, коли біологічна активність ґрунту висока, протягом кількох тижнів унесені амідна й амонійна форми перетворюються на нітратну, і в осінньо-зимовий період може відбуватися її активна втрата.

Навесні постійно трапляється ситуація, коли азотні добрива, внесені під час сівби або дещо згодом, також значною мірою не використовуються. На початковій стадії рослина ще не має розвиненої кореневої системи, за допомогою якої вона могла б сприйняти добрива.

За час, поки коренева система розвинеться, значна частка добрив нітрифікується бактеріями, і їх подальше збереження в ґрунті триває недовго.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!