Агрономія

Через нестачу азоту в ґрунті аграрії півдня України можуть отримати низькі врожаї

Через нестачу азоту в ґрунті аграрії півдня України можуть отримати низькі врожаї

Одним із проблемним питань для сільгоспвиробників півдня України є дуже обмежений вміст азоту в ґрунті на більшості посівів.

Це може стати причиною одержання низького врожаю зерна незадовільної якості.

Низькі запаси азоту пов’язані з тим, що в другій половині літа і восени в орному шарі ґрунту практично не було вологи, а процеси для його накопичення були пригнічені.

Враховуючи це та те, що рослини озимих культур із зими виходять дещо слабкими, а на частині площ і пригніченими, необхідно їх підживити до відновлення весняної вегетації, бо азотні добрива, внесені в цей період, швидше підсилять ростові процеси і кущіння рослин.

Пшеницю озиму, яка розміщена по парах, краще підживити з розрахунку 30-45 кг д. р. азоту на гектар, після непарових попередників залежно від вологозабезпечення – від 30 до 60 кг/га, а на зрошенні – 80-90 кг/га.

Якщо в неполивних умовах добрив недостатньо на всіх полях, то краще зменшити дозу азоту до 30 кг/га д. р., але охопити більшу площу, що дасть вагоміший сумарний ефект від підживлення.

Насамперед слід підживити посіви після непарових попередників, слаборозвинені й ті, де восени добрива не вносили – тут вони дадуть найбільшу віддачу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!