Агрономія

Через аскохітоз недобір врожаю сої може становити 20%

Через аскохітоз недобір врожаю сої може становити 20%

Аскохітоз сої проявляється в усіх районах вирощування цієї культури.

Виявляється хвороба на надземних органах рослин з моменту появи сходів і до дозрівання. На сім’ядолях утворюються темно-коричневі плями і виразки, обмежені більш темним ободком.

На листках плями досить великі (0,5-1 см у діаметрі), округлі, сірувато-білі, з різанням бурою облямівкою. Іноді, розростаючись, вони набувають подовженої форми внаслідок обмеження великими листковими жилками.

Нерідко уражені ділянки листа випадають і залишаються тільки бурі облямівки плям. На плямах з верхнього боку листка утворюються численні крапкоподібні цятки (пікніди гриба), заглиблені в тканину листка і розміщені концентричними колами.

При ураженні аскохітозом поверхневі тканини на молодих стеблах руйнуються і розщеплюються на подовжні смужки.

На більш здеревілих стеблах з’являються чорні витягнуті в довжину плями, а потім пікніди. Особливо їх багато в місцях прикріплення гілок. Стулки бобів стають порохнявими, з масою добре помітних пікнід.

Гриб зберігається в насінні у вигляді грибниці, а на рослинних рештках і у формі пікнід з пікноспорами.

Уражаються переважно сорти з чорним і бурим насінням. Аскохітоз може бути причиною зниження схожості насіння, випадання сходів і дорослих рослин, а також зниження врожаю зерна і погіршення його якості.

В окремих випадках недобір врожаю зерна сої від аскохітозу становить 15-20% і більше.

Через недостатнє випадання опадів у період вегетації аскохітоз, який раніше був доволі поширеним явищем, останнім часом проявляється рідко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!